چرم یکی از تجارت­‌های 80 میلیارد دلاری جهان و محصولی پرطرفدار است. اما استفاده از حیوانات و مواد شیمیایی در تولید چرم، مشکلات زیادی را برای طرفداران حقوق حیوانات و محیط زیست ایجاد کرده‌است. اما خبر خوش این است که ...

مجلۀ نساجی امروز به نقل از نساجی دات کام لیست 10 کشور صادر کنندۀ بزرگ را بر اساس ارزش صادراتی آن­ها در سال 2018 منتشر کرده­‌است.

این کشورها محرک بازار پوشاک و صنعت نساجی در سراسر جهان و بازیکنان اصلی بازار جهانی هستند، که ...


الیاف نساجی دارای برخی خصوصیات هستند که باعث ایجاد تفاوت بین الیاف نساجی   و دیگر الیاف می­شوند. الیاف نساجی را می­توان با روش­های ریسندگی به نخ و یا...

تاحالا براتون پیش اومده که لباساتون فقط به خاطر لکه‌ای که نتونستید از روش پاک کنید بلااستفاده شده باشه؟

اگر جوابتون مثبته این مطلب رو از دست ندین، ما نحوۀ پاک‌سازی هر نوع لکه‌ای رو بهتون آموزش می‌دیم.
اصطلاح نرم­کن تعریف به
­نسبت دشوارتری نسبت به مواردی مثل­ آنتی­استاتیک یا روان­کنندۀ الیاف دارد اما به طورکلی تعریف قابل­قبول می‌­تواند این­گونه باشد: یک عامل کمکی که وقتی به منسوجات اضافه می­‌شود باعث تغییر زیردست کالا و ایجاد حسی خوشایند هنگام لمس می­‌شود. 


ژئوسنتتیک‌ها محصولاتی هستند که از مواد پلیمری ساخته شده و در پروژه‌­های ساخت­‌و­ساز و عمرانی در تماس با خاک، سنگ،
 زمین و سایر مصالح مرتبط با مهندسی ژئوتکنیک مورد استفاده قرار می­‌گیرد.
کف، به طور کلی یک سیستم کلوئیدی از گازهای پراکنده یا به دام افتاده به صورت حباب‌های ریز است. یعنی در اصل از مجموعه­‌ای از حباب‌ها تشکیل شده است. کف‌ها  اساساً ناپایدار بوده و در نتیجه خود از بین می‌روند و ثبات آن‌ها از دیگر عواملی همچون  انرژی آزاد سطحی گاز / مایع تعیین می‌شود. 
آهار فیلم ژلاتینی متشکل از مواد به صورت محلول یا دیسپرس است که به طور معمول روی نخ­‌های تار و گاهی  نخ­‌های پود استفاده می‌شود. به فرایند اعمال آهار بر نخ­،  آهارزنی گفته می‌­شود.

کاربرد عمومی استفاده از مواد آهاری، چسبندگی بیشتر الیاف و ...